ПЕДАГОГІКА ВІЛЬНОГО ЧАСу: СОцІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2226-3012.2017.6.3137Ключові слова:
анімація, вільний час, дозвілля, педагогічна наука, педагогіка вільного часу, педагогіка дозвілля, різноманітність, соціально-культурна анімаціяАнотація
Автор розглядає поняття вільного часу та його такі функції, як: рекреаційна, розвиток особистості, задоволення потреб, комунікаційна, передача життєвого досвіду. Приділяється увага розвитку дітей та молоді.
У цьому зв’язку досліджується виникнення та становлення педагогіки вільного часу, зокрема у Німеччині та Австрії, а також підготовка фахівців для даної сфери. Цікавою є рефлексія щодо соціокультурної анімації у Франції, Швейцарії та країнах Латинської Америки. В статті вивчається також досвід США та ФРН з питань реалізації «концепції різноманітності».
Посилання
Азарова Т. В. Центр місцевої активності для розвитку громад. Кіровоград : ІСКМ, 2012. 144 с.
Ковальчук Т. І. Основи педагогічної дозвіллєвої діяльності. Ч. І. Київ : ДАКККіМ, 2010. С.12–13.
Сурякова М. В. Самоорганізація вільного часу конкурентоздатної особистості. 2013. URL: http:// www.metaljournal.com.ua/self-organization-of-free-time/ (дата звернення: 27.09.2017).
Харченко С. Я., Бєлецька І. В., Гаміна Т. С. Організація вільного часу школярів. Луганськ : Альма- матер, 2004. 326 с.
Charta der Vielfalt. URL: https://www.bmbf.gv.at/schulen/recht/erk/ freiz_paed_anr_vo_entwurf_ vb.pdf?4v7tawVorblattZiel(e) (дата звернення: 27.09.2017).
Gregor Husi. Über das Verhältnis von Soziokultureller Animation und Freizeitpädagogik. Mai 2005. URL: http:// www.carl-auer.de/fileadmin/carl-auer/materialien/ leseprobe/978-3-89670-345-3.pdf (дата звернення: 27.09.2017).
Freizeitpädagogik. URL: https://de.wikipedia.org/wiki/Freizeitpädagogik (дата звернення: 27.09.2017).
Azarova, T. V. (2012). Tsentr mistsevoi aktyvnosti dlia rozvytku hromad [Center for Local Activities for Community Development]. Kirovohrad, Ukraine: ISKM (ukr).
Kovalchuk, T. I. (2010). Osnovy pedahohichnoi dozvillievoi diialnosti [Basics of pedagogical leisure activities]. Part I.
Kyiv, Ukraine: DAKKKiM (ukr).
Suriakova, M. V. (2013). Samoorhanizatsiia vilnoho chasu konkurentozdatnoi osobystosti [Self-organization of free time of a competitive personality]. Retrieved from http://www.metaljournal.com.ua/self-organization-of- free-time/ (ukr).
Kharchenko, S. Ya., Bieletska, I. V., & Hamina, T. S. (2004). Orhanizatsiia vilnoho chasu shkoliariv [Organization of free time for schoolchildren]. Luhansk, Ukraine: Alma-mater (ukr).
Charta der Vielfalt. (n.d.). Retrieved from https://www.bmbf.gv.at/schulen/recht/erk/ freiz_paed_anr_vo_entwurf_ vb.pdf?4v7tawVorblatt Ziel(e) (ger).
Gregor, Husi. (Mai 2005). Über das Verhältnis von Soziokultureller Animation und Freizeitpädagogik.
Retrieved from http://www.carl-auer.de/fileadmin/carl-auer/ materialien/leseprobe/978-3-89670-345-3.pdf (ger).
Freizeitpädagogik. (Mai 2005). (n.d.). Retrieved from https://de.wikipedia.org/ wiki/Freizeitpädagogik (ger).
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Григорій Хоружий
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства – Некомерційна 3.0 Міжнародна.
Тип ліцензії: Creative Commons Attribution Non-Commercial
Автор дозволяє:
- поширювати — копіювати, передавати свій твір,
- змінювати — переробляти, розвивати твір.
Умови такі:
- автор не дозволяє використовувати свій чи змінений твір з комерційною метою (Noncommercial),
- слід зберігати посилання на попередніх авторів у визначеній ними формі (Attribution). Ви повинні надати посилання на ліцензію та вказати, чи були внесені зміни. Ви можете це робити будь-яким розумним способом, але це не означає, що ліцензіат схвалює вас або ваше використання.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.