СІМ’Я ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ВИХОВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2226-3012.2015.4.115117Ключові слова:
класифікація сім’ї, сім’я, сім’я як виховне середовище, форми і типи сімей, функції сім’їАнотація
У статті розглянуто різні підходи до визначення поняття «сім’я» та її значення як виховного середовища; подано класифікацію сімей та представлено структуру сім’ї, яка дозволяє визначити її основні форми та типи; проаналізовано базові функції сім’ї. Автор акцентує увагу на тому, що поряд із соціально-економічними змінами, які відбуваються у суспільстві, сім’я поступово втрачає свою функціональність. Криза сучасної культури, кон- флікти та протиріччя негативно впливають на процеси соціальної адаптації та порушують функції сім’ї.
Посилання
K. Dłużniewska, A. Jaczewski, N.Wolański, L. Zdankiewicz. Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowa- nia, Warszawa 1983, PWN, S. 348.
R. Wroczyński, Pedagogika społeczna, Warszawa 1974, PWN, S. 336.
S. Badora, B. Czeredrecka, D. Marzec, Rodzina i formy jej wspomagania, Wyd, Kraków 2001, Impuls, S. 20-23.
S. Gerstman, Rozwój uczuć, Warszawa 1976, WSiP, S. 186.
W. Okoń, Nowy słownik pedagogiczny, Warszawa 1998, Żak, S. 336.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Леандра Корчак
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства – Некомерційна 3.0 Міжнародна.
Тип ліцензії: Creative Commons Attribution Non-Commercial
Автор дозволяє:
- поширювати — копіювати, передавати свій твір,
- змінювати — переробляти, розвивати твір.
Умови такі:
- автор не дозволяє використовувати свій чи змінений твір з комерційною метою (Noncommercial),
- слід зберігати посилання на попередніх авторів у визначеній ними формі (Attribution). Ви повинні надати посилання на ліцензію та вказати, чи були внесені зміни. Ви можете це робити будь-яким розумним способом, але це не означає, що ліцензіат схвалює вас або ваше використання.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.