ІДЕНТИЧНІСТЬ ШКОЛИ ТА ЇЇ ВІДНОШЕННЯ ДО ШКІЛЬНИХ РЕАЛІЙ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2226-3012.2014.3.9499Ключові слова:
ідентифікація школи, освітній інститут, еволюційна та культурна перспективиАнотація
Ідентифікація школи як освітнього інституту відбувалася під впливом різноманітних соціокультурних процесів, що мають довгу історію. Одним із факторів, які впливають на цей процес, є відношення школи до зовнішнього світу, що відображається у щоденному житті учнів. Зміст шкільного навчання обмежений зовнішніми приписами, що дуже часто зумовлює розрив між теорією та щоденною практичною діяльністю. Через цей феномен школи сьогодні критикують з різних позицій. У статті представлено кілька підходів, у тому числі, й Дж. Дьюї, які спрямовані на вирішення проблеми ідентифікації школи з позиції двох перспектив: еволюційної та культурної.
Посилання
Autio Т., (2003) Postmodern Paradoxes in Finland. The Confinements of rationality in Curriculum Studies. In: International Handbook of Curriculum Research. W. F. Pinar (Ed.) Lawrence Erlbaum Associates, Mahwah, N.J.
Bruner J. S., (1971) O poznawaniu. J. Radzicki (tłum.) PIW, Warszawa.
Bruner J. S. (1978) Poza dostarczone informacje. J. Radzicki (tłum.)PWN, Warszawa.
Dewey J. (1972), Demokracja i wychowanie, Z. Doroszowa (tłum.) Ossolineum, Wrocław – Warszawa – Kraków.
Foley R. (2001) Zanim człowiek stał się człowiekiem. K. Sabath (tłum.) P IW, Warszawa. Husen T. (1979) The School in Question. A Comparative Study of School and its Future in Western Society. Oxford University Press, Oxford. Kunicki-Goldfmger W. (1993) Znikąd donikąd. PIW, Warszawa.
Ornstein A. C., Hunkins F. P. (1998) Program szkolny. Założenia, zasady, problematyka. K. Kruszewski (tłum.) WSiP. Warszawa.
Tomasello M, (2002) Kulturowe źródła ludzkiego poznania. J. Rączaszek (tłum.) PIW, Warszawa.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Стефан Мєшальскі
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства – Некомерційна 3.0 Міжнародна.
Тип ліцензії: Creative Commons Attribution Non-Commercial
Автор дозволяє:
- поширювати — копіювати, передавати свій твір,
- змінювати — переробляти, розвивати твір.
Умови такі:
- автор не дозволяє використовувати свій чи змінений твір з комерційною метою (Noncommercial),
- слід зберігати посилання на попередніх авторів у визначеній ними формі (Attribution). Ви повинні надати посилання на ліцензію та вказати, чи були внесені зміни. Ви можете це робити будь-яким розумним способом, але це не означає, що ліцензіат схвалює вас або ваше використання.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.